• Skriv ut
  • Kontakt
  • Kontaktinformation

    Avesta Servicecenter

    Telefon: 0226-64 50 00
    Telefontider: Måndag–fredag kl. 08.00–16.30

    Besöksadress: Kungsgatan 32, Avesta

    Öppettider:
    Måndag kl. 09:00 - 16:30
    Tisdag kl. 11:00 - 16:30
    Onsdag kl. 09:00 - 16:30 
    Torsdag kl. 09:00 - 16:30
    Fredag kl. 09:00-15:00

    Ställ en fråga

    För att undvika spam måste du fylla i kryssrutan ovan för att visa att du är en människa.

    Tack för ditt meddelande.

Dela sidan på sociala medier

Kommunstyrelsens arbetsutskott

Kommunstyrelsens arbetsutskott ansvarar bland annat för yttranden inom kommunstyrelsens verksamhetsområde, remittering av motioner. (En motion är ett formellt förslag som framställs av en enskild ledamot eller en grupp av ledamöter.) 

Arbetsutskottet ansvarar för yttranden till medborgarförslag. Arbetsutskottet utser personer som ska tilldelas platta på Lilla Torg.

Ledamöter:

Namn Parti Uppdrag E-post Telefon
Isacsson, Lars S Ordförande lars.isacsson@avesta.se 0226 64 50 05
Berger, Susanne S Vice ordförande susanne.berger@avesta.se 0226 64 53 86
Sundin, Patrik S Ledamot patrik.sundin@avesta.se 0226 64 59 68
Thomasson, Johan M Ledamot johan.thomasson@avesta.se 0226 64 50 18
Berglund, Gunilla C Ledamot gunilla.berglund@avesta.se 0735 92 81 97
Krenzi, Blerta S Ersättare blerta.krenzi@avesta.se 070 857 87 73
Westberg, Mikael S Ersättare mikael.westberg@avesta.se 0226-64 56  67
Perman, Anna S Ersättare anna.perman@avesta.se 072 142 97 20
Kotschy, Johannes M Ersättare johannes.kotschy@avesta.se 070 555 96 97
Hessling, Maarit M Ersättare maarit.hessling@avesta.se 070 510 54 51
Senast granskad 18 april 2019.