• Skriv ut
  • Kontakt
  • Kontaktinformation

    Avesta Servicecenter

    Telefon: 0226-64 50 00
    Telefontider: Måndag–fredag kl. 08.00–16.30

    Besöksadress: Kungsgatan 32, Avesta

    Öppettider:
    Måndag, Onsdag, Torsdag kl. 09:00 - 16:30
    Tisdag kl. 11:00 - 19:00
    Fredag kl. 09:00 - 15:00 

    Ställ en fråga

    För att undvika spam måste du fylla i kryssrutan ovan för att visa att du är en människa.

    Tack för ditt meddelande.

Dela sidan på sociala medier

Personalutskott

Personalutskottet

Personalutskottet ska besluta i följande frågor:

  • Vidtagande av stridsåtgärder.
  • Yttrande inom kommunstyrelsens verksamhetsområde som ankommer på kommunen att avge vad avser arbetsrättsliga ärenden och övriga personalpolitiska ärenden.

 Personalutskottet ska bereda följande frågor:

  -       medverkan inom det arbetsrättsliga området
  -       styr- och policydokument inom personalområdet
  -       uppföljning av personalutvecklingsprojekt

Ledamöter:

Namn Parti Uppdrag E-post Telefon
Isacsson, Lars S Ordförande lars.isacsson@avesta.se 0226 64 50 05
Berger, Susanne S Vice ordförande susanne.berger@avesta.se 0226 64 53 86
Hedberg, Thomas V Ledamot thomas.hedberg@avesta.se 070 480 47 24
Thomasson, Johan M Ledamot johan.thomasson@avesta.se 0226 64 50 18
Källström, Jan-Olof C Ledamot jan-olof.kallstrom@avesta.se 070 514 41 98
Sundin, Patrik S Ersättare patrik.sundin@avesta.se 0226 64 59 68
Andersson, Tom S Ersättare tom.andersson@avesta.se 070-853 21 20
Andersson, Maria S Ersättare maria.andersson@avesta.se 070-603 37 72
Hessling, Maaarit M Ersättare maarit.hessling@avesta.se 070-510 54 51 
Carlsson, Lars-Åke C Ersättare lars-ake.carlsson@avesta.se 070-361 39 82 
Senast granskad 18 april 2019.