• Skriv ut
  • Kontakt
  • Kontaktinformation

    Avesta Servicecenter

    Telefon: 0226-64 50 00
    Telefontider: Måndag–fredag kl. 08.00–16.30

    Besöksadress: Kungsgatan 32, Avesta

    Öppettider:
    Måndag, Onsdag, Torsdag kl. 09:00 - 16:30
    Tisdag kl. 11:00 - 19:00
    Fredag kl. 09:00 - 15:00 

    Ställ en fråga

    För att undvika spam måste du fylla i kryssrutan ovan för att visa att du är en människa.

    Tack för ditt meddelande.

Dela sidan på sociala medier

Plan- och näringslivsutskott

Plan- och näringslivsutskottetet ska ansvara för strategiska näringslivs- och sysselsättningsfrågor och att främja näringslivet och sysselsättningen i kommunen.

Ledamöter:

Namn Parti Uppdrag E-post Telefon
Isacsson, Lars S Ordförande lars.isacsson@avesta.se 0226 64 50 05
Berger, Susanne S Vice ordförande susanne.berger@avesta.se 0226 64 53 86
Kvarnström, Kurt S Ledamot kurt.kvarnstrom@avesta.se 070 215 44 00
Thomasson, Johan M Ledamot johan.thomasson@avesta.se 0226 64 50 18
Berglund, Gunilla C Ledamot gunilla.berglund@avesta.se 073 592 81 97
Andersson, Maria S

Ersättare

maria.andersson@avesta.se 070-603 37 72
Sundin, Patrik S Ersättare patrik.sundin@avesta.se 0226 64 59 68
Palm, Stefan S Ersättare stefan.palm@avesta.se 070-088 17 25
Kotschy, Johannes M Ersättare johannes.kotschy@avesta.se 070-555 96 97
Hessling, Marit M Ersättare maarit.hessling@avesta.se 070-510 54 51
Senast granskad 18 april 2019.