• Skriv ut
  • Kontakt
  • Kontaktinformation

    Avesta Servicecenter

    Telefon: 0226-64 50 00
    Telefontider: Måndag–fredag kl. 08.00–16.30

    Besöksadress: Kungsgatan 32, Avesta

    Öppettider:
    Måndag kl. 09:00 - 16:30
    Tisdag kl. 11:00 - 16:30
    Onsdag kl. 09:00 - 16:30 
    Torsdag kl. 09:00 - 16:30
    Fredag kl. 09:00-15:00

    Ställ en fråga

    För att undvika spam måste du fylla i kryssrutan ovan för att visa att du är en människa.

    Tack för ditt meddelande.

Dela sidan på sociala medier

Tekniskt utskott

Tekniskt utskott ska ansvara för kommunens uppgifter vad avser tekniskt försörjning, exklusive vatten, avlopp och avfall

Ledamöter:

Namn Parti Uppdrag E-post Telefon
Isacsson, Lars S Ordförande lars.isacsson@avesta.se 0226 64 50 05
Berger, Susanne S Vice ordförande susanne.berger@avesta.se 0226 64 53 86
Westberg, Mikael S Ledamot mikael.westberg@avesta.se 0226 64 56 57
Thomasson, Johan M Ledamot johan.thomasson@avesta.se 0226 64 50 18
Berglund, Gunilla C Ledamot gunilla.berglund@avesta.se 073 592 81 97
Sundin, Patrik S Ersättare patrik.sundin@avesta.se 0226 64 59 68
Lidström, Eva S Ersättare eva.lidstrom@avesta.se  
Andersson, Tom S Ersättare tom.andersson@avesta.se 070 853 21 20
Kotschy, Johannes M Ersättare johannes.kotschy@avesta.se 070 555 96 97
Hessling, Maarit M Ersättare maarit.hessling@avesta.se 070 510 54 51
Senast granskad 18 april 2019.