• Skriv ut
  • Kontakt
  • Kontaktinformation

    Avesta Servicecenter

    Telefon: 0226-64 50 00
    Telefontider: Måndag–fredag kl. 08.00–16.30

    Besöksadress: Kungsgatan 32, Avesta

    Öppettider:
    Måndag kl. 09:00 - 16:30
    Tisdag kl. 11:00 - 16:30
    Onsdag kl. 09:00 - 16:30 
    Torsdag kl. 09:00 - 16:30
    Fredag kl. 09:00-15:00

    Ställ en fråga

    För att undvika spam måste du fylla i kryssrutan ovan för att visa att du är en människa.

    Tack för ditt meddelande.

Dela sidan på sociala medier

Gamla Byn AB

Gamla Byn är ett kommunalt bostadsbolag. Det ägs till 100 % av Avesta kommun.

Gamla Byn AB:s styrelseledamöter:  

Namn Uppdrag E-post Telefon
Kvarnström, Kurt Ordförande kurt.kvarnstrom@avesta.se 070 215 44 00
Andersson, Maria Vice ordförande maria.andersson@avesta.se 070 603 37 72 
Hedin, Kalle Ledamot kalle.hedin@avesta.se --
Borger, Laila Ledamot laila.borger@avesta.se 072 547 47 44
Holmberg, Daniel Ledamot daniel.holmberg@avesta.se   
Schef, Henric Ledamot  henric.schef@avesta.se  073 960 02 46
Berg, Ulf Ledamot  ulf.berg@avesta.se  070 250 43 40 
Berg, Rune Ledamot rune.berg@avesta.se  076 211 26 38
Vakant Ledamot    
Skoog, Johan Suppleant johan.skoog@avesta.se  
Svedberg, Gerd Suppleant gerd.svedberg@avesta.se 070 605 67 24
Eriksson, Anders Suppleant anders.eriksson@avesta.se 076 828 41 33
Sjöstrand, Monica Suppleant monica.sjostrand@avesta.se 070 295 71 20
Eriksson, Lars-Olov Suppleant lars-olov.eriksson@avesta.se 070 373 28 81
Bergkvist, Helena Suppleant helena.bergkvist@avesta.se  
Uppgård, Roy Suppleant roy.uppgard@avesta.se 070 589 31 10
Moujawaz, Ahmad Suppleant ahmad.moujawaz@avesta.se  
Sandvik, Tomi Suppleant tomi.sandvik@avesta.se 076 784 97 58

 

Lekmannarevisorer:

Namn Parti Uppdrag
Aspgren, Sören S Lekmannarevisor
Hammargren, Lennart L Lekmannarevisor
Senast granskad 27 augusti 2019.